• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Kur'an İncelemeleri

 
Site Menüsü

2.Bilinç Ölümden Sonra Yok Olmaz

BİLİNÇ ÖLÜMDEN SONRA YOK OLMAZ 


Ölümden sonra insan bilinci yaşar, bilim adamlarının sansasyonel iddiası: 
İnsan Bilinci bir Ruh olarak devam edebilir.

Ölümden sonra hayat olasılığı, insanlığın en büyük gizemlerinden biridir, ancak uzmanlar bilincin ölümü olmadığını yalnızca bedenin ölümü olduğunu iddia ediyorlar.


Bazı saygın bilim adamlarına göre; kuantum mekaniği, bilincin vücudun nihai ölümü sonrasında yaşamasına izin verdiğini açıklıyor. 


Bilim adamları tam olarak bilinçliliğin ne olduğundan emin değillerse de Arizona Üniversitesi'nden Stuart Hameroff, bunun sadece bir kuantum düzeyinde saklanan bilgiye ait olduğuna inanıyor.


İngiliz fizikçi Sir Roger Penrose, kendisinin ve ekibinin, insan hücrelerinin yapısal bir bileşeni olan protein temelli mikrotübüllerin, kuantum bilgisini taşıdığına dair kanıtlar bulduğuna ve bir atom altı seviyede saklanan bilgilere inandığına ve kabul ettiğine inanıyor.

Sir Roger, bir kişi geçici olarak ölürse, bu kuantum bilgileri mikrotübüllerden evrene salınır.
Bununla birlikte, eğer canlandırıldıkları takdirde, kuantum bilgileri mikrotubullara geri gönderilir ve ölüm deneyimi yaşarlar.
Sir Roger "hasta ölürse, bu kuantum bilgiler, vücudun dışında belki de süresiz olarak bir ruh olarak var olabilir" diye ekledi.


Münih'teki tanınmış Max Planck Enstitüsü'nden araştırmacılar kabul ettiğimiz ve yaşadığımız fiziksel evrenin yalnızca algı olduğumuz ve fiziksel bedenlerimiz öldükten sonra sonsuzluğun ötesinde olduğunu kabul ediyor ve belirtiyor.

Max Planck Fizik Enstitüsünün eski başkanı Dr. Hans-Peter Dürr, "Burada ve şimdi bu dünyada gördüğümüz şey aslında sadece anlaşılabilir bir maddi seviyedir" dedi.
Bazıları bilinçliliğin ölüm sonrası paralel evrene doğru yol aldığına inanıyor.


"Bu dünyanın kökleri bu şekildedir. Bu şekilde, varoluş düzlemindeki hayatlarımız çevremizde şimdiye kadarki dünyada kuşatılmıştır ... Vücut ölür ancak manevi kuantum alanı devam eder. Bu şekilde ölümsüzüm" dedi.13.11.2018 tarihli erişim:
http://www.express.co.uk/news/science/728897/LIFE-AFTER-DEATH-consciousness-continue-SOUL


Derleyen

Hakan KAYILI
13.11.2018
Yorumlar - Yorum Yaz
Site Haritası
Takvim