• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Kur'an İncelemeleri

 
Site Menüsü

Kur'an Coğrafyası

SIRALA: İzlenme Sayısı Eklenme Tarihi Yıldız Sayısı

  Kuşların Mantığına Bir Örnek: Aslanın Mantığı
  Bu video, Neml Suresi 16. ayetinde geçen "Kuşların Mantığı" (kuş dili değil) ifadesini kavramamız için çok güzel bir örnek. Ayette geçen "Kuşların Mantığı" ifadesinin hayatın normal akışı içinde gerçekleşen bir olay olduğu anlaşılıyor. Kuşları inceleyen ve onların davranışlarından kendine çıkarım sağlayan Süleyman peygamberin bu yaptıklarında herhangi bir olağanüstü durum söz konusu değildir. İlgili yasanın sebeplerine sarılan her insanın yapabileceği bir olaydır. Konu hakkında detaylı bilgiye "Süleyman Peygamber Döneminde Küresel Deniz Ticareti Ve Etkileri" başlıklı yazımızdan ulaşabilirsiniz.
  318 kez izlendi 1953 gün önce


  Kumran Okulu ve Kütüphanesi
  İsa Peygamberin bir süre yaşadığı kütüphanede bulunan "Ölü Deniz Parşömenleri" yakın zamanda deşifre edilmişti. Elde edilen bilgiler, İsa peygamberin hayatı hakkında bilgi veriyor. Daha da önemlisi yazıtlardaki bilgilerin Kuran ayetleri ile uyum içerisinde olduğu anlaşılıyor. Konu hakkında detaylı bilgiye sitemizde bulunan "İsa Peygamber: Hekim ve Gıda Mühendisi" başlıklı yazıdan ulaşabilirsiniz.
  370 kez izlendi 2000 gün önce


  7 Yıl Kıtlık Kitabesi ve Yusuf Peygamberin Mısır'da Yaptığı Tahıl Ambarı
  Yusuf peygamberin 7 yıl süren kıtlıktan kurtulmak için Mısır'da yaptığı tahıl ambarı Step (Basamak) Piramidi olarak bilinmektedir. Konu hakkında detaylı bilgiye "Yusuf Peygamberin Büyük Kuraklığa Karşı Aldığı Önlemler" başlıklı yazımızdan ulaşabilirsiniz.
  2040 kez izlendi 2011 gün önce


 

Site Haritası
Takvim